Prosinec 2013

Novoroční deník - zamyšlení nad uplynulým rokem 2013.

31. prosince 2013 v 22:00 | ♥ Véronique. ツ |  Zápisky jedné středoškolačky.
Upozornění: Trochu sloh, třeba se bude chtít někomu začíst :D

2013

Máme zde poslední den v roce 2013 a na dveře klepe již další rok. Mayové se zřejmě obrací v hrobech, protože jsme dnes měli být už přes rok všichni mrtví. Ale, život jde dál a utíká rychleji a rychleji. Když se tak zamyslím nad uplynulým rokem, "13" bude zřejmě mé šťastné číslo. Zřejmě také proto, že jsem se třináctého narodila, nevím :) Rok 2013 byl plný zkušeností, skvělých ale i špatných zážitků. Jako jsem nikdy neměla žádné zranění nebo úraz, letos se mě statečně držely - vždy to přišlo v období soutěží. Ale poprala jsem se s tím a šla dál. Rok jsem nastartovala vydařeným Silvestrem, dva týdny na to jsem oslavila šestnácté narozeniny, stala jsem se Mistryní České republiky (zde jsem se také bohužel zranila, ale i tak jsem to zvládla) a vybojovala jsem postup na Mistrovství Evropy do Amsterdamu. Poznala jsem uličky Amsterdamu a rovněž jeho zvláštně zdobené budovy. Je to krásné město, hlavně asi v létě. Po návratu do Čech uplynulo pár dní a čekala mne další soutěž - tentokrát jsem se stala Mistryní Čech, Mistryní Oblasti, Mistryní ČR, II.Vicemistryní Čech. Byl zde červen. Uzavírání klasifikace a úspěšné dokončení prvního ročníku gymnázia.Čekaly nás dlouhé dvouměsíční prázdniny slibující slunné počasí. Hned na přelomu června/července jsem se vydala na 14 dní se svojí rodinkou a přáteli na chorvatské ostrovy a poloostrovy. Zapsala jsem si na svůj seznam navštívených míst teda další krásná místa. V sprnu jsem se setkala s Luckou Bílou na autogramiádě u nás, v Českých Budějovicích. Na konci prázdnin mne čekala po dlouhé době další soutěž - Evropský pohár v Karlových Varech. Obdržela jsem dvakrát druhé a jednou první místo. Zde mne potkal další úraz. Říkala jsem si, že ten rok už je snad prokletý!


V září jsem nastoupila do druhého ročníku gymnázia. Dohrabala jsem se i do tanečních kurzů, kam jsme chodili s mojí třídou :) Byla to sranda, mám hodně zážitků a zkušeností :D Věneček jsme měli 18.listopadu. Předtím jsem se ještě vydala na dloouhou cestu do Norska na Mistrovství Evropy. Byla to moje doposud nejúspěšnějí soutěž. Dvakrát titul Vicemistryně Evropy. V sólové disciplíně jsem měla úplně stejný počet bodů jako vítězka (musela rozhodnout nějaká kravina), což mne trochu mrzelo, ale i tak to byl obrovský úspěch!


Na přelomu října a listopadu jsem si splnila můj sen. Navštívila jsem na 5 dní Paříž v rámci zájezdu naší školy! ♥ Čekala jsem, že to bude pecka, ale Paříž mi vyrazila dech. Nemusím zde vypisovat krásu Eiffelovky, Vítězného oblouku, hlavní třídy Champs-Elysées, Notre-Damme de Paris, Louvru, Versailles, La Defénse a kouzla Montmartru - Moulin Rouge, Bazilika Sacré-Cœur. Prostě jedním slovem NÁDHERA. Přivezla jsem si snad milion fotek. S kamarádkou jsme se rozhodly, že po maturitě se sem alespoň na měsíc - dva vrátíme :) Chtěla bych tu žít, cítila jsem se zde opravdu šťastná, všechny problémy byly daleko. A navíc jsme chytli ještě parádní počasí! Nu.. byl tu prosinec. Měsíc rok od roku slunečnější :)) Po Mikuláši se nepřetržitě blížily Vánoce a s nimi blázinec okolo shánění dárků. Musím uznat, že letos jsem sehnala a hned zabalila dárky rekordně rychle :D 20. prosince jsme měli školní "Vánoční akademii" na Malé scéně. Každá třída měla předvést 1 vystoupení - před celou školou (všemi žáky a profesory). Moje třída vybrala mě a twirling :) Mám velké štěstí, že mám tak skvělou třídu!! :') ^.^ Po mém vystoupení mne dojali. Přišli ke mně, popřáli mi, poděkovali za reprezentaci třídy a předali mi nádhernou kytku v květináči, na kterou se složili a bonboniéru :) ♥


A mohly začít vánoční svátky, jeden velký dárek už jsem dostala :) Na základce jsem se bohužel potýkala spíš se závistí a nebylo mi moc nejlépe, když mě po úspěchu někdo srazil "nechtěně" ze schodů. Ona totiž moje třídní to strašně prožívala a řekla to ve třídě. To ale nebylo dobře, mohla jsem snad za to? Rozhodně jsem se nechlubila. No, ale to je už minulost :) Na základku bych se už nevrátila, jsem ráda, že jsem zvolila školu, jakou jsem zvolila.

Vánoce letos byly napjaté, přesto jsem s dárky maximálně spokojená, nečekala jsem jich ani tolik, protože se v lednu stěhujeme a zařizuji si nový pokoj :) Pak ještě ohledně toho písnu. Takže když to shrnu, rok 2013 byl nakonec skvělý rok, přestože jsem ztratila nějaké hodně dobré přátele, tak jsem i spoustu skvělých přátel našla a jsem ráda, že je mám! ♥ Nevím, co bych bez nich dělala :) Doufám, že rok 2014 bude lepší než ten předchozí nebo alespoň stejný.

Rok 2014 může začít!

VŠEM VÁM PŘEJI KRÁSNÝ ZBYTEK SILVESTRA,
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014, DO KTERÉHO VSTUPTE PRAVOU NOHOU! :)


Kam na Silvestra?

31. prosince 2013 v 12:00 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy

Úterý, 31.prosince 2013.......................................................

Ahoj, ahoj! :) Tak už je to týden, co byly Vánoce a dnes je tu poslední den roku 2013 a s ním očekávaný Silvestr.
Každý tráví silvestr jinak. Mým velkým snem je zažít Silvestr v Paříži :) Dávám vám sem pár tipů na zájezdy - jsou již skončené, ale najdete je tam každý rok ;) A jak já budu trávit Silvestra? Jdeme s kámošema ven, možná na nějaký film do kina a pak budu s rodinkou a připijeme si k novému roku :)

Co vy? S kým a kde budete trávit dnešní večer/noc vy? :D

SILVESTR V PAŘÍŽI ♥


Klikni na celý článek ↓

Téma týdne: "Inspirace"

31. prosince 2013 v 8:33 | ♥ Véronique. ツ |  Téma týdne

Téma týdne je Inspirace.

Každý z nás jistě ví, co je to inspirace. Každý z nás hledáme inspiraci někde jinde. Pokud by se našel někdo, kdo by nevěděl, co je to inspirace (třeba někdo z mladších čtenářů) - inspirace je vlastně abstraktní pojem, nějaký nápad, myšlenka, podnět k tvobě čehokoliv.

Někoho z nás inspirují třeba různé citáty, knihy, filmy, písničky, blogery blogy..

Je možné inspiraci hledat, nebo musí přijít sama?

Toť otázka, myslím si, že lze obojí. Já osobně hledám inspiraci například na serveru www.weheartit.com :) Prohlížím obrázky a najednou mě napadne téma na nový článek :) V lednu se stěhujeme a já si zařizuji nový pokoj. Mou inspirací byl internet a různé pokojové návrhy :) Inspiraci hledat lze, rozhlédneme-li se kolem sebe, je jí všude plno. A neméně se jí skrývá právě v naší paměti. Otázkou je, jak ji hledat účinně a efektivně.

(Na obrázku není inspirace mého pokoje, je to jen náhodný obrázek, který se mi zalíbil na googlu :D)

Kde hledáte inspiraci vy?

Kdo (nebo co) vás nejvíc inspiroval ve vašem životě, popřípadě jak?


Christmas Challenge Weight Loss.

28. prosince 2013 v 20:03 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy

Sobota, 28.prosince 2013................................................................

S vánočními svátky pro mnohé z nás přichází také spoustu jídla a cukroví na stolech. Článek jsem nazvala "Christmas Challenge Weight Loss" neboli "Vánoční výzva - hubneme" :) Každá z nás je jiná. Někdo si dokáže včas říci stop, ale jiné ženy když začnou, neví, kdy přestat. Proto vám přináším pár rad, podle kterých když se budete řídit, tak zaručeně vyšší číslo na vaší váze nenajdete! ;)


↓ Více v celém článku ↓

Co jsem letos našla pod stromečkem?

25. prosince 2013 v 22:05 | ♥ Véronique. ツ |  Zápisky jedné středoškolačky.

.Středa, 25.prosince 2013......................................................................

Čauky všichni!

Tak se pochlubte, copak jste letos dostali k Vánocům vy?
Já jsem spokojená, ani jsem nečekala tolik dárků ♥ :)
Co jsem dostala já? Přečtěte si v celém článku! ;)

Vánoce ve světě.

25. prosince 2013 v 11:33 | ♥ Véronique. ツ |  Věděli jste, že..
Ahoj, ahoj! :*
V různých koutech světa se Vánoce slaví poněkud jiným způsobem a mají různé tradice.
Přináším vám pár příkladů. ;)

.: VÁNOCE V ANGLII :.

Místo Ježíška naděluje pod stromeček dárky Father Chrismas v noci ze 24. na 25. prosince. Děti rozbalují dárky ráno. Tradičním britským vánočním jídlem je krocan s ořechovou nádivkou. Jako dezert pak mají vánoční puding, který se připravuje v době adventu a míchat ho chodí každý člen rodiny. Při míchání vyslovují své přání. Během večeře se pak do pudingu ukrývají mince, prstýnek, nebo náprstek. Kdo ho z mísy vyloví, tomu bude v nadcházejícím roce přát štěstí.

.: VÁNOCE V AMERICE :.

Pod stromeček naděluje dárky Santa Claus 25.prosince. Do domů vstupuje výhradně komínem a krbem.
Na něm se jako výraz poděkování nechává postavená sklenice mléka s talířem sušenek pro Santu a několik mrkví pro soby. Jeho nejznámější sobem je Rudolph the Red-Nosed Reindeer. Typickým americkým vánočním jídlem je krůta, ke které se podává většinou bramborová kaše, sladké brambory, nádivka, brusinkový kompot a pečivo. Dezert se zpravidla liší v závislosti na etnickém původu rodiny, nejčastější bývá dýňový koláč, marcipán, drobné sušenky, jablkový koláč nebo mrkvový koláč. Každoročním zvykem mezi sousedy bývá hecování, čí stromeček je vyšší a kdo má na domě více světel. Zatímco stromečky bývají ozdobeny víceméně stejně, jako u nás, světelné řetězy před domy mohou nabývat až kýčovitých rozměrů. Jen pro představu - Američané každoročně za vánoční výzdobu utratí na 6 miliard dolarů, v přepočtu zhruba 120 miliard korun. Blázni :D

Jak se slaví Vánoce v USA?
Zdroj obrázku: http://chcidoameriky.cz/


↓ Více v celém článku ;) ↓

Věděli jste, že.. /24.12.2013/

24. prosince 2013 v 20:41 | ♥ Véronique. ツ |  Věděli jste, že..
Dnes je Štědrý den a zahajuji pro vás rubriku Věděli jste, že..
V této rubrice si můžete přečíst zajímavosti ze světa, o kterých jste netušili :)


Prvním článkem této rubriky je:

Věděli jste, že Norové mají za hlavní vánoční pohádku právě českou - Tři oříšky pro Popelku?
Nedají na ni dopustit. V Norsku se pravidelně každoročně vysílá 24.12. jako u nás, ale ráno v 11 hodin. Norové říkají, že až touto pohádkou u nich začínají Vánoce. Jeden rok norská televize pohádku stáhla z vysílání, ale to neměla dělat. Tolik diváků si ještě nikdy nestěžovalo. Od té doby ji diváci sledují každý rok. :)

Tak aspoň v něčem ti Češi vynikají :D ;)


U nás již dnes ve 20:20 na nově ^.^

(24/24) #Outfit of the day - 24.12.2013

24. prosince 2013 v 8:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Tak tu máme poslední políčko našeho adventního kalendáře a s ním i outfit na dnešní ŠTĚDRÝ DEN!
Všem návštěvníkům mého blogu přeji šťastné a veselé Vánoce! :) :*
Dnešní outfit:

(24/24)

✿

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(23/24) #Outfit of the day - 23.12.2013

23. prosince 2013 v 15:10 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(23/24)

♥

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

Filmy, bez kterých se o Vánocích neobejdu.

22. prosince 2013 v 19:10 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy
Nevíte, na co se o Vánocích v televizi koukat dřív?
Dám vám pár tipů na filmy, bez kterých se letos určitě neobejdu! :)

.: LOL :.

• Neděle 22. 12. 2013 / 15:25, Nova
• Pondělí 23. 12. 2013 / 13:30, Nova Cinema


.: JAK SE BUDÍ PRINCEZNY :.

• Čtvrtek 26. 12. 2013 / 20:20, Nova


Více v celém článku ↓

(22/24) #Outfit of the day - 22.12.2013

22. prosince 2013 v 12:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(22/24)

www.shellystuckman.blogspot.com

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(21/24) #Outfit of the day - 21.12.2013

21. prosince 2013 v 13:30 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(21/24)

Outfit💗

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(20/24) #Outfit of the day - 20.12.2013

21. prosince 2013 v 13:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(20/24)

First Snow

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(19/24) #Outfit of the day - 19.12.2013

21. prosince 2013 v 12:53 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(19/24)

Fashioooon 💕

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

Vyber dárek na míru! - MUŽI

21. prosince 2013 v 12:46 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy
Ahoj, ahoj! Sice už je asi pozdě, ale možná je mezi vámi ještě někdo, kdo nemá koupené všechny dárky pro své blízké.
V tomto článku bych vám chtěla poradit a dát pár tipů na dárky, které dotyčnému zaručeně udělají radost!
Článek zaměřen na MUŽE. Tipy na dárky pro ŽENY najdete na tomto odkazu. ;)
Bylo by toho moc na jeden článek.

🎅🎄🎁

Klikněte na Celý článek. ↓

Vyber dárek na míru! - ŽENY

21. prosince 2013 v 12:32 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy
Ahoj, ahoj! Sice už je asi pozdě, ale možná je mezi vámi ještě někdo, kdo nemá koupené všechny dárky pro své blízké.
V tomto článku bych vám chtěla poradit a dát pár tipů na dárky, které dotyčnému zaručeně udělají radost!
Bylo by toho moc na jeden článek.

🎅🎄🎁

Klikněte na Celý článek. ↓

(18/24) #Outfit of the day - 18.12.2013

18. prosince 2013 v 14:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(18/24)

Fashion Club | VK

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(17/24) #Outfit of the day - 17.12.2013

17. prosince 2013 v 11:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(17/24)

outfit

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(16/24) #Outfit of the day - 16.12.2013

16. prosince 2013 v 16:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(16/24)

Saturday

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|

(15/24) #Outfit of the day - 15.12.2013

15. prosince 2013 v 15:00 | ♥ Véronique. ツ |  Fashion
Dnešní outfit:

(15/24)

Like a draw

LIKE or DISLIKE?

|Zdroj obrázků: www.weheartit.cz|