Pro tanečníky: Jak na správnou rozcvičku?

21. února 2014 v 21:05 | ♥ Véronique. ツ |  Rady, tipy

Ahoj holky!

Mnoho z nás dělá nějaký sport. Ať už tanec či cokoliv jiného. Vždy se musíte umět správně rozcvičit, aby se vám nic nestalo. Mám pro vás pár užitečných tipů, které jsem četla v jednom časopise - Dance magazine. Těmito radami se také začnu řídit, tak jsem si říkala, že se to někomu z vás může také hodit ;) Pojďme si je sepsat!

↓ Více v celém článku ;) ↓


Mnoho tanečníků dělá při rozcvičování chyby. Jak jim předejít?

Nikdy byste se neměli snažit rozcvičit se rychle a prudce, až to bolí. Řeknete si: ,,To vydržím, hlavně ať jsem flexibilní!" Ale to je omyl! Rozcvičovat se musíte pomalu a postupně. Chce to čas. Alespoň 20 minut rozcvičky byste si měli věnovat na každém tréninku.

Ze všeho nejdříve se musíte zahřát. Dát si tak 5 koleček kolem tělocvičny/haly.. Zahřejete si postupně všechny svaly a pak můžete teprve přijít k samotné rozcvičce. Dříve NE! Pokud chcete při rozcvičce používat strečinkovou metodu, musíte myslet na to, že vaše svaly musí být zahřáté. Bez zahřátí strečink nepoužívejte! Pokud jste dostatečně zahřátí a chcete použít strečink, v každém cviku vydržte cca 30 sec.
Protahování 2
Vaše svaly by měly být neustále v pohybu, dobrá je i rozcvička o žebřiny, kde vymrštíte nohu a střídáte. Vaše svaly se po zahřátí uvolní a budete více flexibilní.

Potřebujete nejen flexibilitu, nýbrž i pevnost a stabilitu. Důležité je mít sílu i ve svalech. Tudíž na seznamu vašich úkolů na tréninku by se mělo objevit také posilovaní rukou a nohou.

Dejte si také pozor na teplé místnosti. Pokud je vám v tělocvičně opravdu teplo, může vás to zmást. Vaše svaly ale nemusí být zahřáté!! Zima v místnosti také není dobrá!

Než začnete pracovat na vaší pružnosti, zkuste začít s prvky jako je například most aj. Strečink není jen o práci směrem k větší flexibilitě, je to také o dosažení větší rovnováhy těla.

Strečink 3

Hezky sportujte a rozcvičujte se!! ;)


Zdroje obrázků: www.google.com

With love

♥ Véronique. ツ

Write something, please ;)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama